معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با ورود به فصل گرم سال و افزایش دما، شیوع عفونت های گوارشی نظیر اسهال کودکان افزایش می یابد.
کد خبر: ۱۰۵۱۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱ 21 June 2022

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با ورود به فصل گرم سال و افزایش دما، شیوع عفونت های گوارشی نظیر اسهال کودکان افزایش می یابد.

به گزارش تابناک همدان از ایران آنلاین، فاطمه ترکمان اسدی با اشاره به اینکه شیوع اسهال و عفونت‌های گوارشی در فصول گرم سال بیشتر در اطفال، سالمندان و افرادی دارای بیماری‌های زمینه‌ای دیده می شود، اظهار داشت: این بیماری در فصل گرم سال نسبت به دیگر فصول شیوع بیشتری دارد بنابراین امری طبیعی است و در صورت بروز باید استفاده آب و املاح را افزایش داد.

وی راهکارهای پیشگیری از شیوه اسهال را رعایت بهداشت فردی، پرهیز از مصرف مواد ضدعفونی نشده دانست و تاکید کرد: باید انواع میوه های فصل و سبزیجات را قبل از مصرف شست و ضدعفونی کرد.

وی  گفت: بیماری‌های اسهالی از نظر مدت زمان شیوع شامل سه دسته شده که اسهال حاد تا ۲ هفته، اسهال پایدار بین ۲ تا چهار هفته و اسهال مزمن بیش از یک ماه به صورت مستمر یا متناوب در فرد بروز و ظهور می کند.

ترکمان اسدی اضافه کرد: ویروسی که هم اینک با آن مواجه ایم اسهال حاد بوده که بین ۲ تا چهار روز قطع شده و بسیار سریع علائم آن شروع و خاتمه می یابد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان تاکید کرد: منشا اسهال حاد و علل بروز آن، انواع ویروس ها ناشی از عفونت روده است البته برخی مواقع نیز اسهال ناشی از باکتریال است.

ترکمان اسدی، علائم بیماری اسهال را شامل علائم گوارشی، درد، پیچش شکم، تناوب در بیرون روی دانست و گفت: برخی مواقع علائمی نظیر تهوع، استفراغ، تب و لرز و درد بدن هم همراه این علائم بروز می کند.

 

به گفته وی، مایع‌درمانی مهمترین رکن درمان اسهال است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار