معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان از گشت زنی ۱۲۰ نفر ساعت اکیپ‌های مروجین فرهنگ بهینه مصرف آب ضمن آموزش و تذکر به مشترکین پر مصرف طی هفته گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۰۴۶۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹ 24 May 2022

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان از گشت زنی ۱۲۰ نفر ساعت اکیپ‌های مروجین فرهنگ بهینه مصرف آب ضمن آموزش و تذکر به مشترکین پر مصرف طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش تابناک همدان از روابط عمومی آبفای استان همدان، حمیدرضا نیکداد ضمن اشاره به آب به عنوان نعمتی حیاتی و غیر قابل جایگزین، دسترسی به آب شرب بهداشتی را حق طبیعی همه انسان‌ها دانست.

وی با اشاره به کاهش نزولات جوی، ضمن رشد جمعیت و گسترش شهر نشینی گفت: محدود و ثابت بودن آب‌های تجدید شونده ضمن رقابت میان مصرف کنندگان منابع آبی را با چالش‌های مضاعفی روبرو کرده است.

نیکداد با اذعان به اینکه تغییرات اقلیمی نیز چندی است الگو‌های بارندگی را با مشکلاتی جدی مواجه کرده است، تصریح کرد: جلوگیری از بحران و تنش آبی در نگاه نخست نیازمند فرهنگ سازی و تدوین برنامه‌هایی به منظور مصرف بهینه آب می‌باشد.

وی توضیح داد: بر همین اساس شرکت آب و فاضلاب استان همدان در راستای ترویج فرهنگ بهینه مصرف اقدام به راه اندازی اکیپ مروجین فرهنگ بهینه مصرف آب به منظور گشت زنی در سطح مناطق چهارگانه شهر همدان نمود که مطابق برنامه تدوین شده تنها در هفته گذشته ۱۲۰ نفر ساعت گشت زنی در سطح مناطق یاد شده به منظور آموزش و تذکر لسانی به مشترکان پرمصرف انجام شد.

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان در ادامه در خصوص شرح وظایف اکیپ یاد شده گفت: این اکیپ‌ها شامل خودرو‌هایی با آرم مروجین فرهنگ مصرف بهینه آب می‌باشند که ضمن گشت زنی در سطح مناطق مذکور نسبت به کاهش هدررفت آب با آگاه سازی عموم اقدام می‌نمایند.

وی هدف اصلی از راه اندازی اکیپ‌های مروجین را فرهنگ سازی و ارائه راهکار‌های مناسب به منظور مصرف بهینه آب اعلام کرد و افزود:این اکیپ‌ها در صورت مشاهده هرگونه اسراف آب از سوی همشهریان، ابتدا با تذکر لسانی، مرحله دوم تذکر کتبی و در صورت ادامه روند اسراف آب از سوی مشترکین پر مصرف به صورت قانونی وارد عمل میشوند.

نیکداد همچنین مصرف صحیح آب و پاسداری از این نعمت بی بدیل الهی را وظیفه‌ای همگانی دانست و تصریح کرد: ضروری است همه افراد جامعه خود را در قبال بحران پیش آمده مسئول بدانند و روش‌های صرفه جویی در مصرف آب را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار