مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از بهره مندی ۱۸ روستای تابعه شهرستان کبودراهنگ از آب شیرین و بهداشتی با راه اندازی دستگاههای آب شیرین کن خبر داد.
کد خبر: ۱۰۴۶۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴ 22 May 2022

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از بهره مندی ۱۸ روستای تابعه شهرستان کبودراهنگ از آب شیرین و بهداشتی با راه اندازی دستگاههای آب شیرین کن خبر داد.

به گزارش تابناک همدان از روابط عمومی آبفای استان همدان، فرهاد بختیاری فر با بیان توضیحاتی در خصوص روستاهای تابعه شهرستان کبودراهنگ گفت: روستاهای بخش شیرین سو واقع در شهرستان کبودرآهنگ به دلیل ساختار زمین شناسی، بهره گیری از چاه های منطقه در تامین آب و افت منابع زیرزمینی متاسفانه با توزیع آب لب شور در شبکه می باشند.

وی با بیان اینکه بهره گیری از دستگاههای آب شیرین کن یکی از راهکارها به منظور رفع شوری آب می باشد، عنوان کرد: در همین راستا پس از اعلام نیاز از سوی مدیر شهرستان، از محل اعتبارات استانی تعداد ۱۰ دستگاه آب شیرین کن با صرف اعتباری بالغ بر ۴۵ هزار میلیون ریال خریداری شد که از این تعداد تاکنون سه دستگاه در روستاهای آبمشکین، عبدالمومن و آقکند ضمن انجام تعمیرات مورد بهره برداری قرار گرفته و 7 دستگاه باقی مانده نیز در حال نصب می باشد.

بختیاری فر افزود: همچنین ۸ دستگاه دیگر نیز از محل اعتبارات استانی در روستاهای بخش گل تپه با صرف اعتباری بالغ بر ۲۵ هزار میلیون ریال در مرحله نصب و راه اندازی می باشد که از این تعداد دو دستگاه در روستاهای دارقشلاق و جگنلو نصب و راه اندازی شده و ۶ دستگاه دیگر نیز در حال نصب است.

وی توضیح داد: این دستگاهها تا کنون در روستاهای قهورد علیا ، قهورد سفلی ، چورمق ، قباق تپه کرد ، کهریز باباحسین ، نگارآباد در سنوات قبل راه اندازی و نصب گردیده است.

بختیاری فر همچنین با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با بهره برداری از دستگاههای مذکور ۱۸ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزارو ۳۴۸ نفر، می توانند از آب شرب شیرین و بهداشتی برخوردار شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار