واتس‌اپ سرگرم آزمایش قابلیتی است که به کاربر اجازه می‌دهد از گروه‌های این سرویس پیام رسان بی سر و صدا خارج شود.
کد خبر: ۱۰۴۵۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸ 18 May 2022
واتس‌اپ سرگرم آزمایش قابلیتی است که به کاربر اجازه می‌دهد از گروه‌های این سرویس پیام رسان بی سر و صدا خارج شود.

 

به گزارش تابناک همدان از ایسنا، اگر بخواهید از یک گروه واتس‌اپی خارج شوید که برایتان تا حد زیادی آزاردهنده یا بی ربط شده است، این اپلیکیشن اعلانی را در گروه ارسال می‌کند که برای همه قابل مشاهده است. شاید در بسیاری از موارد این موضوع مهم نباشد مگر این که این گروه با بستگان یا دوستانی باشد که می‌خواهند بپرسند چرا گروه را ترک کرده اید. طبق گزارش وب سایت WABetaInfo، واتس‌اپ روی قابلیتی کار می‌کند که به شما امکان می‌دهد از گروه‌ها خارج شوید بدون این که اعلانی ارسال شود که همه می‌توانند مشاهده کنند و به این ترتیب از رویارویی‌های آزاردهنده اجتناب کنید.

البته پس از قابل دسترس شدن این قابلیت، این اپلیکیشن همچنان به ادمین گروه اطلاع خواهد داد که شما گروه را ترک کرده اید، اما سایرین از این موضوع مطلع نخواهند شد مگر این که خودتان بگویید. اطلاعات درباره این قابلیت اولین بار زمانی منتشر شد که شرکت مِتا (شرکت مادر واتس‌اپ) در آوریل درباره آزمایش قابلیت اجتماعات (Communities) صحبت کرد که به افراد اجازه می‌دهد گروه‌های چت جداگانه را با ساختاری که برای همه آن‌ها کار می‌کند، زیر یک چتر گرد بیاورند. اکنون وب سایت WABetaInfo اسکرین شاتی از نسخه بتای واتس‌اپ در دسکتاپ به دست آورده که پیام خروجی با این عنوان را نشان می‌دهد: فقط شما و ادمین‌های گروه مطلع خواهید بود که گروه را ترک کرده اید.

البته این قابلیت پس از این که برای نسخه دسکتاپ عرضه شد، برای نسخه موبایلی واتس‌اپ هم قابل دسترس خواهد شد.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، اگر نمی‌خواهید مخاطب خاصی شما را به گروه برگرداند یا به گروه دیگری اضافه کند، می‌توانید امکان انجام این کار را برای آن‌ها مسدود کنید. برای این منظور می‌تواند به تنظیمات «حریم خصوصی» در بخش «حساب» مراجعه و افرادی که می‌توانند شما را به گروه‌ها اضافه کنند را از میان سه گزینه «همه»، «مخاطبان من» و «مخاطبانم بجز» انتخاب کنید.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار