کد خبر: ۱۰۲۳۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴ 18 January 2022
 پیکتوگرام چیست؟ آیا تا به‌حال این نام را شنیده‌اید؟ پیکتوگرام یا تصویرنگاشت، نوعی نماد بصری است که معنای خود را از طریق شباهت تصویری‌اش با یک شی فیزیکی به بیننده منتقل می‌کند و در بازی‌های دیجیتال علامت‌هایی است که شدت تأثیرگذاری محتوای آسیب‌رسان بازی‌های رایانه‌ای را برای مخاطب مشخص می‌کند.

 

به گزارش تابناک همدان، یکی از فعالیت‌های نظام اسرا، مشخص کردن شدت تأثیرگذاری محتوا‌های آسیب‌رسان بازی‌ها بر روی مخاطبان خود از طریق درج پیکتوگرام‌های محتوایی (تصویرنگاشت) بر روی بسته‌بندی بازی‌هاست. این نشانه‌ها شامل دخانیات، مهارت بازی، ترس، خشونت و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود. در اینجا شما را با این نشانه‌ها آشنا می‌کنیم تا در انتخاب بازی‌های رایانه‌ای دقت بیشتری داشته باشید.
دخانیات: این پیکتوگرام میزان شدت تأثیرگذاری بازی بر روی مخاطبان را در زمینه دخانیات و مواد مخدر مشخص می‌کند.
مهارت بازی: مخاطبان با توجه به امتیازی که برای این پیکتوگرام در نظر گرفته شده است به میزان سختی انجام بازی پی‌می‌برند.
ترس: محدودیت دید و تاریکی، محیط‌ها و فضا‌های خرابه را نشان داده و معیار‌های تأثیرگذاری عناصر ترس را بر روی بازیکنان مشخص می‌کند.
خشونت: هرچه امتیاز آن بیشتر باشد نشان‌دهنده شدت تأثیرگذاری صحنه‌های خشونت‌آمیز بازی بر روی بازیکنان است. ناهنجاری‌های اجتماعی: از جمله معیار‌های افزایش امتیاز این نشانه، نوع و میزان تکرار کلمات ناشایست در بازی است.
لطفاً در هنگام خرید بازی با دقت به این پیکتوگرام‌ها از شدت تأثیرگذاری هریک از محتوا‌های آسیب‌رسان آن بازی مطلع شوید.

 

اگر شما یا فرزندانتان علاقه‌مند به بازی‌های دیجیتال هستید باید به علائم هشداری که بر روی بسته‌بندی بازی درج شده است دقت کنید تا از شدت تأثیرگذاری و آسیب‌رسانی محتوا اطلاع داشته باشید./ شفقنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار