کد خبر: ۱۰۲۲۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶ 16 January 2022
رسانه‌های غربی با هدف آسیب رساندن به کشور‌های دیگر به وجود آمده‌اند و با سرمایه‌های کلانی که برای ساخت اکاذیب در نظر گرفته‌اند سعی دارند با تأثیر بر باور‌های مخاطبان خود، اطلاعات کذب و نادرست را به آن‌ها القا کرده و مطابق با اهداف از پیش تعیین شده خود در جهت تشویش اذهان عمومی اقدام کنند. بهتر است با آگاهی و افزایش سواد رسانه‌ای، بدون توجه به اخبار کذب بیگانه در حفظ آرامش کشور سهیم باشیم.

به گزارش تابناک همدان، یکی از اهداف مهم رسانه‌ها این است که با استفاده از فنون اقناع، مخاطب را با اهداف خویش همسو سازند. در این میان، رسانه‌های معاند و غربی همیشه در جهت پیشبرد اهداف سیاسی خود اخبار و اطلاعات نادرستی را طراحی و منتشر می‌کنند.
 
این رسانه‌ها، چون با هدف آسیب رساندن به کشور‌های دیگر به وجود آمده‌اند سرمایه‌های کلانی را برای ساخت اکاذیب در نظر می‌گیرند. از این رو اگر خبری را با منابع بیگانه دیدید اصلاً آن را منتشر نکنید، چون این رسانه‌ها، سرمایه‌های کلان را صرف هرچه گسترده‌تر کردن این‌گونه اخبار می‌کنند تا شما با دیدن این مطالب در صفحات مختلف آن را باور کنید.
 
از برخی رسانه‌های بیگانه می‌توان به بی. بی. سی، من و تو، صدای آمریکا و رادیو فردا اشاره کرد که با انتشار اخبار دروغ و کذب باعث تشدید هرج و مرج در کشور شده و متأسفانه جان هموطنان‌مان را به خطر انداخته‌اند. پس بیایید با جلوگیری از نشر اخبار کذب بیگانه در حفظ آرامش کشور سهیم باشیم.
 
منبع: شفقنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار