مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی پروژه تصفیه خانه آب شرب سد سرابی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۲۲۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰ 13 January 2022
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی پروژه تصفیه خانه آب شرب سد سرابی خبر داد.

به گزارش تابناک همدان، منصور ستوده در بازدید از پروژه تصفیه خانه آب شرب سد سرابی با بیان اینکه سامانه سد سرابی تویسرکان شامل سد سرابی، خط انتقال به طول ۱۵ کیلومتر و تصفیه‌خانه آب شرب است، گفت: این سد با حم مخزن ۸.۲ میلیون متر مکعب با هزینه اعتباری حدود ۶۰ میلیارد تومان ساخته شده است.

وی ادامه داد: میزان آب اکنون سد سرابی برابر ۲.۷ میلیون متر مکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان، در تصفیه خانه سد سرابی سه مدول هر کدام با ده هزار مترمکعب فعالیت خواهد داشت، اظهار کرد: قرار است که از این سد سالانه ۷ میلیون متر مکعب آب شرب شهرستان و ۲.۵ تا ۳ میلیون متر مکعب حق‌آبه کشاورزی اراضی پایین‌دست تامین شود.

ستوده، طول خط انتقال آب از سد سرابی تا محل تصفیه‌خانه و شهر تویسرکان را برابر ۱۵ کیلومتر، عنوان کرد و افزود: این پروژه شامل خط انتقال آب خام از سد تا تصفیه خانه و خط انتقال آب پاک یا تصفیه شده از تصفیه‌خانه به مخازن داخل شهر تویسرکان است.

ستوده پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه این پروژه را ۹۲ درصد دانست و گفت: مشکل برق این پروژه حل شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به احداث پروژه تصفیه‌خانه سد سرابی به روش BOT، تصریح کرد: قرارداد منعقد شده برای این پروژه ۲۸ میلیارد تومان بوده که به قیمت امروز طبق نظر سرمایه‌گذار حدود ۱۰۰ میلیارد تومان در پروژه تصفیه‌خانه سرمایه‌گذاری شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار