کد خبر: ۱۰۱۳۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷ 02 December 2021
علاقه مخاطبان امروزی به حضور در شبکه‌های اجتماعی و نشان دادن همه جزئیات زندگی، باعث شده تا برای خودمان زندگی نکنیم و اصطلاحاً زندگیمان نمایشی شده است. سرد شدن روابط بین اعضای خانواده، مجازی شدن توجه و محبت، مختل شدن روابط میان والدین و نوجوان و شیوع فرهنگ مصرف‌گرایی از مهم‌ترین پیامد‌های نمایشی‌شدن زندگی است.


به گزارش تابناک همدان، یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی که فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به زندگی مخاطبان وارد کرده این است که تمام ابعاد زندگی افراد را تحت تأثیر قرار داده است. علی‌رغم نکات مثبتی که شبکه‌های اجتماعی در زندگی فردی و اجتماعی ما دارند نکات منفی زیادی هم دارند که نمایشی‌شدن زندگی روزمره از مهم‌ترین آن‌هاست. نمایشی‌شدن زندگی افراد دارای عوارضی است که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کالایی شدن ارتباطات، چشم و هم‌چشمی در روابط زوجین و خانواده، سوءاستفاده افراد سودجو از نمایشی‌شدن زندگی خصوصی افراد، بالا رفتن انتظارات مادی و معنوی بین اعضای خانواده، سرد شدن روابط بین اعضای خانواده به دلیل مقایسه‌های ذهنی، الگو قرار دادن زندگی افراد معروف و سلبریتی‌ها، شیوع اختلال شخصیت نمایشی، شیوع اختلال شخصیت خودشیفته، احساس دانایی و توانمندی کاذب، احساس خوشبختی کاذب، مجازی شدن توجه، عشق و محبت، مختل شدن روابط زوجین، مختل شدن روابط والد و نوجوان، اثرات منفی بر سبک زندگی و شیوع فرهنگ مصرف‌گرایی از مهم‌ترین پیامد‌های نمایشی‌شدن زندگی است.
 
منبع: شفقنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار