مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در حاشیه مراسم امضا تفاهم نامه چهارجانبه با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و صندوق کارآفرینی امید گفت: تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، مجموعه شبکه بانکی و صندوق کارآفرینی امید را به عنوان عامل برنامه‌های اشتغالزایی دولت معرفی کرده است و با توجه به برنامه‌های ما در حوزه‌های روستایی این عاملیت را پذیرفتیم.
کد خبر: ۱۰۱۳۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲ 02 December 2021

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در حاشیه مراسم امضا تفاهم نامه چهارجانبه با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و صندوق کارآفرینی امید گفت: تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، مجموعه شبکه بانکی و صندوق کارآفرینی امید را به عنوان عامل برنامه های اشتغالزایی دولت معرفی کرده است و با توجه به اینکه برنامه های ما به طور عمده در حوزه های روستایی و زنجیره تامین بخش کشاورزی، اعم از فرآوری، بسته بندی و سایر حلقه‌های زنجیره تامین بخش کشاورزی است، این عاملیت را پذیرفتیم.

 
به گزارش تابناک همدان؛ نوراله زاده افزود: مقرر شد، بنیاد برکت تسهیل‌گری در این پروژه را انجام دهد و صندوق کارآفرینی امید هم با توجه طرح‌هایی که وزارت جهاد کشاورزی به ما معرفی می‌کند، پرداخت تسهیلات را بر عهده گیرد.

در این مراسم ساداتی نژاد وزیرجهادکشاورزی هم طی سخنانی گفت: ظرفیتی در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای رونق اشتغال در حوزه‌های مختلف وجود دارد و امروز بر اساس ظرفیت این تبصره، با وزارت امور اقتصادی و دارایی، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و صندوق کارآفرینی امید، تفاهم نامه‌ای را امضا کردیم.

وی افزود: این تفاهم نامه در زمینه اشتغالزایی در حوزه روستایی، در بخش کسب و کار‌های خُرد کشاورزی، گلخانه‌های کوچک مقیاس، برندسازی در کشاورزی، توسعه کشت گیاهان دارویی، پرورش شتر و حوزه‌های شیلاتی و دامپروری است که این اقدامات با استفاده از تسهیل‌گری بنیاد برکت، حمایت صندوق کارآفرینی امید و ظرفیت‌های مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و نظارت وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام خواهد شد.

سبحانیان معاون سیاست‌گذاری اقتصادی وزارت اقتصادی و دارایی هم در این خصوص تصریح کرد: با استقرار دولت سیزدهم، تلاش‌های بیشتری برای فعال شدن منابع انجام شد و دستگاه‌های مختلف، برنامه‌های خود را به وزارت اقتصاد ارسال کردند و این برنامه‌ها مصوب شد و با تلفیقی که این منابع با منابع بانکی خواهند داشت.

سبحانیان با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی برای استفاده از این منابع در جهت اشتغالزایی پیشرو بوده است، گفت: با تفاهم نامه‌ای که با بنیاد برکت، وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید امضا شده است، امیدواریم تا سه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ این اعتبار برای پروژه‌های عملیاتی شده، هزینه شود تا شاهد تحول در بخش کشاورزی باشیم.

ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در حاشیه این مراسم، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال و به منظور اجرای طرح‌های کشاورزی و اشتغالزایی در مناطق محروم کشور امروز در وزارت جهاد کشاورزی امضا شد.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی اولین وزارتخانه‌ای است که در تحقق منابع تبصره ۱۸ برای اشتغالزایی در کشور اقدام کرده است، بنیاد برکت هم با استفاده از شبکه تسهیل‌گران و مجریان خود در سراسر کشور به اجرای هدفمند این طرح کمک خواهد کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار