فرماندار همدان گفت:هم افزایی بین تولیدکنندگان و پارک علم و فناوری به رونق تولید و اشتغال می‌انجامد.
کد خبر: ۱۰۱۱۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹ 23 November 2021
کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست فرماندار همدان با حضور دستگاه‌های اجرایی ذیربط در محل پارک علم و فناوری همدان برگزار شد.

به گزارش تابناک همدان، فرماندار همدان در این جلسه با بیان اینکه فاصله بین عرصه تولید و فناوری ما نسبت به گذشته کمتر شده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم گفت: هم افزایی بین تولیدکنندگان و پارک علم و فناوری به رونق تولید و اشتغال می‌انجامد.

وی افزود: بسیاری از تولید کنندگان ما در بخش صنعت و کشاورزی همچنان با شیوه‌های سنتی و بدون توجه به فناوری‌های نوین به کار خود ادامه می‌دهند که باعث درجا زدن و عدم توان رقابت در عرصه تولید خواهد شد.

محمد علی محمدی سیر همدان را نمونه‌ای از یک محصول کیفی کم نظیر و منحصر به فرد در عرصه تولیدات بخش کشاورزی دانست و تصریح کرد: احداث شهرک سیرهمدان را بطور جدی پیگیر هستیم و بعنوان یک مزیت نسبی باید در این زمینه حرکت کنیم.

وی افزود: انتظار داریم با ارتباط بیشتر تولید کنندگان وشرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری ضمن بهره گیری از فناوری‌های نوین در جهت کاهش خام فروشی، صنایع تبدیلی به روز و بسته بندی‌های متناسب با ذائقه مصرف کنندگان گام برداریم.

محمدی یادآور شد: بسیاری از محصولات تولیدی ما هم اکنون بصورت خام فروشی بدون بسته بندی و فرآوری یا تبدیل به دیگر محصولات مورد نیاز بازار عرضه می‌شود که از اشتغال، ارزش افزوده و سایر مزایای آن محرومیم.

فرماندار همدان با اشاره به گزارش فعالیت‌های انجمن تولیدکنندگان فرش دستباف همدان گفت: بخشی از مشکل فرش همدان هم مربوط به خود تولید کنندگان است که متناسب با تقاضای بازار و ذائقه مصرف کننده تولیدات خود را تغییر نداده اند و بسیاری از تولیدات فرش دست بافت در گوشه بازار خاک می‌خورد.

وی افزود: با ضعف بازریابی و هنر رقابت تولید به انحراف و ورشکستگی تولید کننده می‌انجامد، چون مخاطب شناسی و تولید بر اساس نیاز مصرف کننده یک اصل مهم است که متاسفانه در این خصوص ضعف داریم.

این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت توسعه گلخانه‌ها و تولید محصولات گلخانه‌ای اضافه کرد: فعالان بخش کشاورزی ما با بهره گیری از توان شرکت‌های دانش بنیان و ارتباط بیشتر با مجموعه پارک علم و فناوری می‌توانند تولیدات بخش کشاورزی ما را متحول کنند.

محمدی در پایان اظهار کرد: بسیاری از تولید کنندگان ما در بخش‌های مختلف از توان شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری مطلع نیستند که باید برای هم افزایی بیشتر برنامه مشخصی داشته باشیم.

 فرماندار شهرستان همدان در حاشیه این نشست ضمن بازدید از برخی شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری همدان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت فعالیت آن‌ها قرار گرفت.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار