کد خبر: ۱۰۰۴۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴ 25 October 2021
بدن ما از ماهیچه‌ها و رباط‌هایی تشکیل شده است که برای حرکت روزانه طراحی شده‌اند، اما استفاده بیش از حد باعث آسیب آن‌ها می‌شود و عدم حرکت یا بسیار کم می‌تواند به معنای سفت شدن مفاصل، انعطاف‌پذیری کمتر یا وضعیت بد بدن باشد.

به گزارش تابناک همدان، از فواید حرکات کششی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-کاهش استرس

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، وقتی استرس داریم نه تنها ضربان قلبمان افزایش می‌یابد، بلکه ماهیچه‌هایمان سفت می شود؛ بنابراین حرکات کششی به شل کردن ماهیچه‌های سفت کمک می‌کند.

۲-انعطاف پذیری

حرکات کششی عضلات را انعطاف پذیر، قوی و سالم نگه می‌دارد. ما برای حفظ دامنه حرکتی در مفاصل به این انعطاف نیاز داریم.

۳-وضعیت بدن

وضعیت صحیح نشستن یا ایستادن می‌تواند بر کل بدن – اعصاب، جریان خون و عضلات شما تأثیر بگذارد. اما هیچ کس نمی‌تواند ما را به خاطر نداشتن حالت صحیح بدن سرزنش کند، به خصوص اگر تمام روز پشت میز بنشینیم. برای بازگرداندن ستون فقرات به حالت عمودی، کشش عضلات جلو در کنار تقویت عضلات پشت، ستون فقرات را برای بهبود و حفظ وضعیت مطلوب حمایت می‌کند و آن را صاف نگه می‌دارد.

۴- کاهش درد کمر

حرکات کشش می‌تواند با کاهش تنش در عضلات و افزایش جریان خون در ناحیه به کاهش درد کمک کند.

۵- خواب بهتر

ما می‌دانیم که خواب برای سلامتی ما مهم است – از نظر جسمی و ذهنی، هر چه بیشتر بخوابیم، انرژی و تمرکز بیشتری احساس می‌کنیم. حرکات کششی، به عنوان بخشی از یوگا، می‌تواند کیفیت خواب را با کاهش تحریکات ذهنی بهبود بخشد. زمانی که ساکن هستیم، یا در حال کشش و تنفس هستیم از اضافه بار حسی به احساس کاهش سرعت می‌رویم و کیفیت راحتی در بدن شروع می‌شود.

۶-پیشگیری از آسیب

وقتی آسیب دیدگی می‌تواند هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد حرکات کششی راهی عالی برای کاهش این آسیب دیدگی هاست، زیرا خون رسانی و اکسیژن را به ماهیچه‌ها و مفاصل افزایش می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد انتقال مواد مغذی و بهبود گردش خون در سراسر بدن اتفاق بیفتد. گردش خون بهتر مستقیماً به بهبودی سریع‌تر کمک می‌کند و به تسکین هر گونه درد بعد از ورزش کمک می‌کند.

۷- بدن را برای ورزش آماده می‌کند

علاوه بر پیشگیری از آسیب، کشش می‌تواند راهی عالی برای آماده کردن بدن برای ورزش باشد، به خصوص اگر تحت فشار زیادی قرار می‌دهید. کشش پویا جریان خون را در ماهیچه‌ها افزایش می‌دهد و راهی عالی برای آماده کردن بدن برای ورزش‌های فشرده‌تر مانند دویدن یا دوچرخه‌سواری است. می‌تواند تحرک مفصل را افزایش دهد، بنابراین پتانسیل عضله را برای تولید نیروی بیشتر به حداکثر می‌رساند. از آنجایی که حرکاتی مانند دویدن و دوچرخه سواری از الگو‌های حرکتی تکراری زیادی تشکیل شده است، برخی از ماهیچه‌ها ممکن است بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند و سفت شوند – به عنوان مثال خم کننده‌های ران. کشش ایستا بعد از تمرین می‌تواند به بازگرداندن این عدم تعادل عضلانی کمک کند.

۸- وضوح ذهنی

گاهی اوقات ما فقط به راهی نیاز داریم تا از نظر ذهنی روز را هضم کنیم و بدن و ذهن خود را آرام کنیم. تحقیقات نشان داده است که کشش ایستا سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال می‌کند.
منبع: شفقنا از لایو ساینس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار