مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به دلیل استقبال گسترده مردم و کتابخوانان از یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، شرکت در این جشنواره تا پایان آذر ماه تمدید شد.
کد خبر: ۱۰۰۴۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶ 25 October 2021
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به دلیل استقبال گسترده مردم و کتابخوانان از یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، شرکت در این جشنواره تا پایان آذر ماه تمدید شد.

به گزارش تابناک همدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورای سیاستگذاری جشنواره کتابخوانی رضوی، در پی درخواست مکرر متقاضیان و مجریان استانی، مهلت ثبت نام و شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تا ۳۰ آذر ماه تمدید کرد اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی در استان همدان از ۲۲ خرداد ماه آغاز شد و تا پایان مهر ماه پیش بینی شده بود.

وی با بیان اینکه این جشنواره هر ساله با استقبال کتابخوانان مواجه شده است افزود: در سال گذشته بیش از ۴۲ هزار نفر در استان همدان در این جشنواره که کاملا به صورت الکترونیکی برگزار شد، شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه این جشنواره که از ششمین دوره خود زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شده، طی ۵ سال اخیر با افزایش چشمگیر آمار‌های کمی و کیفی همراه بوده تصریح کرد: همه رده‌های سنی می‌توانند در بخش‌های مختلف این جشنواره شامل مسابقه چهارگزینی، نقایشی و پویش به صورت فردی و گروهی شرکت کنند و به همین دلیل با استقبال مردم مواجه شده است.

وی با بیان اینکه امسال ششمین سالی است که کتابخانه‌های عمومی این مسابقه را برگزار می‌کنند ادامه داد: در سال ۱۳۹۵ تعداد ۴ هزار و ۹۷۱، در سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۰ هزار و ۸۴۵، در سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۵ هزار و ۶۹۹، در سال ۱۳۹۸ تعداد ۶۱ هزار و ۲۲۵ و در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۲ هزار نفر در این رویداد فرهنگی شرکت کردند.

زارعی خاطرنشان کرد: از همه مردم به ویژه خانواده‌ها درخواست داریم که در این رویداد فرهنگی شرکت کنند.

وی گفت: افراد می‌توانند برای دریافت منابع به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان و برای دریافت فایل الکترونیکی و یا صوتی به https://www.samakpl.ir/ مراجعه نمایند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار