رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان از آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان خبر داد و گفت: این استان جزو پنج استان آزمونه (پایلوت) سرشماری جمعیت کشور انتخاب شده است.
کد خبر: ۱۰۰۳۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰ 23 October 2021
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان از آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان خبر داد و گفت: این استان جزو پنج استان آزمونه (پایلوت) سرشماری جمعیت کشور انتخاب شده است.

به گزارش تابناک همدان، سید اسکندر صیدایی افزود: همدان امسال جزو پنج استان پایلوت سرشماری جمعیت کشور تعیین شده است که ۹۰۰ نفر در بخش پشتیبانی و آمارگیری فعالیت می‌کنند.

وی اظهار داشت: طبق اعلام مرکز آمار ایران، بخش‌هایی از پنج استان کشور به صورت نمونه انتخاب شده اند که در استان خوزستان بخشی از اهواز، استان اصفهان بخشی از کاشان، خراسان شمالی بخشی از بجنورد، آذربایجان غربی بخشی از پیرانشهر و در استان همدان تمام شهرستان همدان سرشماری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰۳ نفر نمونه‌گیر، ۶۷ نفر کارشناس فنی و اجرایی و پنج نفر معاون فنی در برگزاری این سرشماری فعالیت دارند افزود: از مدت‌ها قبل تمام فرآیند این امر سازماندهی شده تا با دقت و صحت تمام سرشماری شهرستان همدان با ۷۶۰ هزار و ۱۰۵ نفر جمعیت در قالب ۱۲۱ روستا و چهار شهر انجام شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان خاطرنشان کرد: نمونه‌گیران با فراخوان از بخش خصوصی جذب شدند و در چهار روز متوالی آموزش لازم را دیده تا سرشماری با صحت و دقت بالا انجام شود.

صیدایی عنوان کرد: به منظور برنامه‌ریزی دقیق نیازمند اطلاعات کامل هستیم و از همین رو یکی از راه‌های کسب اطلاعات با دقت بالا سرشماری است تا آخرین تغییرات اعم از تعداد جمعیت، مهاجرت و گروه‌های سنی ثبت شود.

وی با بیان اینکه وسایل سرشماری از جمله لب‌تاپ و تبلت از سوی مرکز آمار تامین می‌شود و پس از انجام فرآیند سرشماری عودت خواهد شد.

صیدایی عنوان کرد: سرشماری جمعیت سال ۱۴۰۰ از امروز اول آبان ماه آغاز شده و تا بیستم این ماه ادامه دارد.
 
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار