امام جمعه همدان:
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه شفافیت مالی باید اولویت نخست مدیریت شهری و شهرداری مرکز استان باشد، گفت: مبارزه با ویژه‌خواری و رانت‌خواری از جمله مسایل و مشکلاتی است که باید به صورت جدی در دستور کار مدیران شهری قرار گیرد.
کد خبر: ۱۰۰۳۴۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶ 27 October 2021
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه شفافیت مالی باید اولویت نخست مدیریت شهری و شهرداری مرکز استان باشد، گفت: مبارزه با ویژه‌خواری و رانت‌خواری از جمله مسایل و مشکلاتی است که باید به صورت جدی در دستور کار مدیران شهری قرار گیرد.

به گزارش تابناک همدان، به نقل از ایرنا، آیت الله «حبیب‌الله شعبانی موثقی» روز پنجشنبه در آئین تکریم و معارفه شهرداران قدیم و جدید همدان، افزود: در این زمینه برخورد عدالت‌آمیز مجموعه مدیریت شهری با مردم و نهاد‌ها باید به صورتی کاملا محسوس برای همگان مشهود و ملموس باشد.

وی با تقدیر از خدمات شهردار سابق همدان، اظهار داشت: کار‌ها و فعالیت‌های اجرایی مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف عمرانی و خدماتی باید به صورت جدی پیگیری شود به نحوی که موضوع ضوابط شهر اسلامی در روند اجرای طرح‌ها و برنامه‌های شهرداری به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد. 

امام جمعه همدان در ادامه بر حفظ حرمت مردم و رعایت اخلاق در برخورد با ارباب رجوع به عنوان یک ضرورت در شهرداری تاکید کرد و گفت: عملکرد در این زمینه باید به گونه‌ای باشد که شهرداری به عنوان دستگاه پیشگام و پیشقدم در حوزه تکریم ارباب رجوع و حفظ حرمت مردم مطرح شود.

وی در ادامه بر مبارزه با فساد و توجه به شفافیت مالی به عنوان موضوعاتی مهم در مسیر فعالیت مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: دراین زمینه حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران نیز به عنوان یک اصل محوری و البته مبتنی بر کار کارشناسی برای مشارکت در فعالیت‌ها و اجرای پروژه‌های خدماتی، رفاهی و عمران شهری باید مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان همچنین با تأکید بر اصل مبارزه با ویژه‌خواری و رانت‌خواری، اظهار داشت: باید این مسئله به عنوان یک اولویت در برنامه‌های شهرداری مطرح و به صورت جدی در راستای پیگشیری و ریشه کنی این معضل اقدام شود.

سرعت بخشی به فرآیند صدور پروانه ساختمانی 

معاون عمرانی استاندار همدان نیز در این آیین با بیان اینکه کسب درآمد پایدار برای شهر همدان بسیار ضروری است، گفت: در شهر‌های بزرگ، فرآیند صدور پروانه ساختمانی طی ۴۸ ساعت انجام می‌شود که این روند متاسفانه در شهرداری همدان بسیار طولانی و زمان بر است.

«فرهاد فرزانه» از شهردار جدید همدان خواست که برای تحقق این مهم و تسریع روند صدور پروانه ساختمانی در یک ماه آینده برنامه ریزی و اقدام عملی کند.

وی همچنین بر مشاوره با متخصصین و استفاده از نظر کارشناسان در برنامه ریزی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های خدماتی و عمران شهری در مجموعه شهرداری همدان تاکید کرد.

امام جمعه همدان: شفافیت مالی باید اولویت نخست شهرداری باشد 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این آیین گفت: با روی کار آمدن جریان انقلابی در قالب دولت سیزدهم، مردم بسیار به توسعه کشور و بهبود شرایط امیدوار شده اند که همه مسئولان باید برای تحقق این مهم و خدمت به مردم و موفقیت در این آزمون بیش از پیش تلاش کنند.

حجت‌الاسلام «احمدحسین فلاحی» افزود: همه کار‌ها به ویژه در حوزه مدیریت شهری باید برمبنای عدالت اجرا و انجام شود و بدانیم که مبارزه با فساد در شرایط کنونی یک اولویت و مطالبه عمومی و محوری است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان باید از فرصت‌ها برای خدمت به مردم و پیشبرد کار‌ها براساس دیدگاه‌های کارشناسی استفاه کند، گفت: اجازه نداریم هیچ کاری را بدون کار کارشناسی و بررسی علمی با استفاده از بودجع عمومی در حوزه شهری انجام دهیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت همچنین با اشاره به اینکه کمبود آب و تنش آبی در استان بسیار جدی است، افزود: طرح انتقال آب از سد تالوار به همدان به خوبی اجرا نشده و متاسفانه هنوز مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به این استان نیز بعد از ۱۷ سال اجرایی نشده است.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی مناطق حاشیه شهر همدان، اظهار داشت: حواشی موجود در این مناطق موجب بروز مشکل و معضل شده که باید به این مسایل توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش ایرنا، در این آیین با تقدیر از خدمات «عباس صوفی»، «سیدمسعود حسینی» به عنوان شهردار جدید همدان معرفی شد.

وزیر کشور هفته گذشته با صدور حکمی «سیدمسعود حسینی» را به عنوان شهردار همدان منصوب کرد.

اعضای شورای شهر همدان، ۹ شهریورماه امسال با رای اکثریت خود، حسینی را به عنوان شهردار همدان انتخاب و معرفی کردند. در جلسه بررسی گزینه‌های مورد نظر برای انتخاب شهردار، حسینی با کسب ۱۰ رای از مجموع ۱۱ رای اعضای شورای اسلامی شهر همدان، به عنوان شهردار مرکز استان انتخاب شد.

شهر همدان بیش از ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار