حتماً برایتان پیش آمده که از فردی ناشناس برایتان ایمیل یا پیامی مبنی بر اینکه برنده جایزه شده‌اید و یا ارث بزرگی به این فرد رسیده که از شما می‌خواهد به او برای خرج کردن آن کمک کنید. این حقه به کلاهبرداری با نام ۴۱۹ یا نیجریه‌ای معروف است.
کد خبر: ۱۰۰۲۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸ 18 October 2021

شفقنا رسانه- حتماً برایتان پیش آمده که از فردی ناشناس برایتان ایمیل یا پیامی مبنی بر اینکه برنده جایزه شده‌اید و یا ارث بزرگی به این فرد رسیده که از شما می‌خواهد به او برای خرج کردن آن کمک کنید. این حقه به کلاهبرداری با نام ۴۱۹ یا نیجریه‌ای معروف است.

به گزارش تابناک همدان، احتمالاً برای شما هم پیش آمده که ایمیل یا پیامی در شبکه‌های مجازی برایتان ارسال شود با این مضمون که «من گنجی را پیدا کرده‌ام و به کسی احتیاج دارم که آن را بفروشم یا فردی خارجی هستم که می‌خواهم کالایی را برای یک خیریه در ایران از گمرک رد کنم و یا کسی که ارث بزرگی به او رسیده یا…» این پیام‌ها بسیار وسوسه‌انگیز است و در نگاه اول نشان می‌دهد که انگار شانس در خانه شما را زده است که با یک کمک کوچک، پول بزرگی به دست می‌آورید.
 
یادتان باشد که کلاهبرداران شیوه‌های مهندسی شده‌ای دارند و اسناد و مدارک جعلی زیادی به شما ارائه می‌دهند تا شما را قانع کنند که همه‌چیز واقعی است و دروغی در کار نیست، اما بعد از گرفتن مبلغی از شما، از آن‌ها دیگر خبری پیدا نمی‌شود. جالب اینکه اکثر این کلاهبرداران خارجی هستند و ردیابی آن‌ها سخت و زمان‌بر است. این شیوه کلاهبرداری با اسم ۴۱۹ در ایران به نام روش کلاهبرداری نیجریه‌ای مشهور است. مهم این است که این نوع کلاهبرداری را بشناسید و به این‌گونه پیام‌هایی که دریافت می‌کنید، توجه نکنید.
 
منبع: شفقنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار