معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آغاز عملیات اجرایی احداث شبکه جمع آوری فاضلاب بلوار فرودگاه (محور جاده تهران) از مهرماه سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۲۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸ 18 October 2021
معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آغاز عملیات اجرایی احداث شبکه جمع آوری فاضلاب بلوار فرودگاه (محور جاده تهران) از مهرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش تابناک همدان، به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان فرهاد بختیاری فر با اشاره به اینکه اجرای پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب بلوار فرودگاه به درخواست کارخانجات و ادارات مستقر در جاده تهران به منظور دفع فاضلاب تولیدی پیگیری شد، گفت: این خط جمع آوری کننده از روبروی جایگاه پخش فرآورده‌های نفتی بوعلی ابتدای ورودی روستای گراچقا آغاز و تا ساختمان‌های مسکونی شرکت گاز جورقان ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه جمع آوری فاضلاب ادارات و کارخانجات حاشیه بلوار فرودگاه در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفت عنوان کرد: این پروژه از بهمن ماه سال ۹۹ علیرغم نبود مشاور، مورد مطالعه قرار گرفت و طرح آن توسط کارشناسان حوزه ستادی بررسی و به منظور تهیه برآورد به آبفای شهر همدان ابلاغ گردید که بر همین اساس در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به منظور تعیین پیمانکار به مناقصه عمومی گذاشته شد.
بختیاری فر اذعان داشت: فاز نخست اجرای این پروژه به طول ۴ هزارو ۹۶۳ متر به قطر ۳۱۵ میلیمتر به منظور جمع آوری فاضلاب در این محدوده آغاز و مبلغ ۷۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات جاری شرکت هزینه خواهد شد.

وی افزود: این پروژه از مهر ماه سال جاری در بازه زمانی یکساله با همکاری کلیه ادارات زیرساختی شهرستان همدان عملیاتی خواهد شد.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همچنین بیان کرد: فاضلاب جمع آوری شده پس از اتصال به خط انتقال جمع آوری فاضلاب شهر جورقان به تصفیه خانه فاضلاب همدان و پس از تصفیه، به مصارف صنعتی خواهد رسید.

وی در نهایت تصریح کرد: در آینده نزدیک خط انتقال روستای حسن آباد نیز به این شبکه متصل خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار