معاون سیاسی فرماندار همدان: رویداد ۳۰ مهر باید بعنوان یک حرکت خودجوش انقلابی یادآوری، تبیین و به نسل‌های بعد معرفی شود.
کد خبر: ۱۰۰۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷ 12 October 2021
معاون سیاسی فرماندار همدان: رویداد ۳۰ مهر باید بعنوان یک حرکت خودجوش انقلابی یادآوری، تبیین و به نسل‌های بعد معرفی شود.

به گزارش تابناک همدان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار همدان در نشست ستاد بزرگداشت حماسه ۳۰ مهر گفت: عملکرد خودجوش دانش آموزان همدانی در ۳۰ مهر سال ۵۷ که با همراهی بازاریان و کسبه همراه شد یک رویداد انقلابی اثر گذار و قابل توجه بود.

فاطمه حبیبی افزود: همه برنامه‌هایی که به جهت بزرگداشت این رویداد برگزار می‌شود با هدف یادآوری، تبیین و معرفی آن به نسل‌های آینده انجام می‌شود.

وی با تاکید بر توجه بیشتر آموزش و پرورش همدان به بزرگداشت این حماسه مهم اظهار کرد: روایتگری این رویداد به زبان و بیان دانش آموزی باید مدنظر قرار گیرد و در شرایط موجود از بستر فضای مجازی استفاده شود.

در این نشست حسب در خواست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان هماهنگی لازم به منظور برگزاری برنامه‌های بزرگداشت حماسه ۳۰ مهر با دستگاه‌های اجرایی مرکز استان بعمل آمد.

حماسه خونین ۳۰ مهر سال ۱۳۵۷ نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم همدان بود و با توجه به حضور گسترده دانش آموزان و دانشجویان در این حماسه، به عنوان خیزش دانش آموزی از آن یاد می‌شود. حماسه‌ای که تظاهرات و ضد و خورد با نیرو‌های سرکوبگر رژیم طاغوت تا اواخر آبان ماه همان سال ادامه داشت و ۲ شهید و ۸ جانباز گرانقدر در این حماسه از جمع مردم انقلابی همدان نامشان ماندگار شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار